ЦСКА взе своето на “Лаута”, кърваво меле прекъсна мача

В 36 мин. Кирил Десподов изпълни отлично пряк свободен удар, топката тупна точно пред вратаря на „черно-белите" и гостите откриха резултата - 1:0.

ЦСКА победи с 1:0 като гост Локомотив Пловдив в мач от 17-ия кръг на Първа лига, като единственото попадение дойде през първото полувреме чрез гол на Кирил Десподов. Срещата ще бъде запомнена с масовото меле между феновете на двата отбора, които в края на първото полувреме нахлуха на терена и започнаха да се бият.

ЦСКА почна да притиска противника си от самото начало и действията предимно се развиваха в половината на домакините.

В 42 мин. фенове на двата отбора нахлуха на терена и се стигна до сблъсъци между двете агитки. Футболистите веднага се прибраха, а полицията много трудно овладя ситуацията, но за 3-4 мин. се справи.

Впоследствие се разбра, че привърженици на домакините са взели знаме на „червените“, което е провокирало мелето.

След като положението бе овладяно, срещата продължи.

През втората част ЦСКА успя да опази преднината си и стигна до втори гол, който обаче бе отменен.