Слаб Лудогорец издрапа до 1:0 срещу Берое, съдиите пак смешни

Марселиньо не изнесе силен мач, но вкара победния гол 10 минути преди края Снимка: ludogorets.com
Марселиньо не изнесе силен мач, но вкара победния гол 10 минути преди края

С доста трудности Лудогорец победи Берое с 1:0 в Стара Загора в мач от 24-ия кръг на Първа лига.

Съперниците предложиха слаб и безидеен футбол, а в пореден двубой от българското първенство съдиите се оплетоха в грешки и ощетиха и двата отбора. Берое беше близо до това да спре с 0:0 и Лудогорец, както направи срещу Левски преди няколко дни, но получи гол 10 минути преди края.

През първата част Берое се защитаваше стабилно и създаде няколко добри атаки, но Бригидо не успя да ги завърши подобаващо. В 28-ата минута Лудогорец можеше да получи дузпа за задържане на Кешеру, но реферът Драгомир Драганов си замълча.

През втората част мачът стана грозен и играта се накъса. В 72-ата минута Сисиньо заслужаваше червен картон, защото умишлено настъпи Охене при спряла игра, но му се размина.

В 79-ата минута страничният съдия проспа очевадна засада на Желев, който намери Райнов в наказателното поле, но капитанът на домакините стреля много неточно от чиста позиция.

В следващата атака Лудогорец поведе. След ъглов удар топката беше свалена към Марселиньо, който от малкото наказателно поле я отклони във вратата. Изглежда обаче бразилецът беше в тънка засада при паса към него.

До края Мисиджан нацели гредата, а шампионите не изпуснаха преднината си и се пребориха за трите точки.

"Орлите" са на върха с 6 т. пред втория ЦСКА-София, но и с мач повече.