С триста зора Лудогорец обърна Витоша Бистрица

Моци беше сред основните футболисти на Лудогорец, които играха днес, и вкара от дузпа за 2:2. В предни позиции обаче Георги Дерменджиев отново заложи на резерви Снимка: Getty Images

Макар да срещна доста проблеми, Лудогорец победи с 4:2 Витоша Бистрица в мач от четвъртия кръг на Първа лига.

Витоша откри още в 4-ата минута на мача на "Васил Левски" чрез Григор Долапчиев, но шампионите реагираха бързо и в 12-ата Лукас Саша асистира на Мисиджан за 1:1.

В 36-ата минута Долапчиев вкара втория си гол в мача, изпуснат зад гърба на защитата, и Витоша отново поведе.

Лудогорец обаче отново изравни много бързо, като вратарят Василев сгреши при излизането за една дълга топка, събори Мисиджан и съдията нямаше как да не отсъди дузпа.

Козмин Моци беше точен от бялата точка за 2:2.

Веднага след почивката Лудогорец тръгна да решава мача и голът изглеждаше въпрос на време. "Орлите" поведоха в 73-ата минута, когато след центриране на Мисиджан Густаво Кампаняро вкара зрелищно за 3:2.

В 81-ата минута Мисиджан и Жоао Пауло излязоха сами срещу Василев, но точно когато щяха да отбележат, страничният съдия измисли някаква засада, с която спря атаката. Мисиджан беше покрит поне с метър от Върбанов.

Само 4 минути по-късно четвъртият гол във вратата на Витоша падна. Кишада отне на Христозов и сам срещу вратаря нямаше проблеми да отбележи за крайното 4:2.