ЦСКА взе Купата на България

ЦСКА стана първият отбор от В група, спечелил Купата на България Снимки: LAP.bg
"Армейците" победиха с 1:0 Монтана на финала на турнира

Състезаващият се във В група ЦСКА спечели за 20-и път Купата на България, след като победи с 1:0 Монтана на финала на турнира. Триумфът на „армейците" беше изгледан от 35 000 зрители по трибуните на Националния стадион „Васил Левски", а ЦСКА влезе в историята като първия третодивизионен отбор, спечелил купата.

Победният гол беше дело на Станислав Маламов, който вкара в 12-ата минута на мача.

Голът падна след центриране от корнер, при което Борис Галчев намери свой съотборник в наказателното поле, оттам топката беше пратена към задната греда и непокритият Маламов вкара от един метър.

След няколко разменени атаки ЦСКА имаше шанс за втори гол в 57 минута, когато пас на Момчил Цветанов намери Маламов, но той от по-малко от 10 метра удари греда.

С напредването на мача ЦСКА пропусна нов гол - в 71 минута шутът на Маламов беше спасен от вратаря на Монтана Ивайло Василев изби.

Това отвори шанс на Монтана, като играчите на Емил Велев успяха да вкарат, но голът на Станислав Генчев беше отменен заради засада. Това провокира Велев, който избухна на резервната скамейка и получи червен картон.