Поредно "дерби" в "А" група с нулево равенство

Берое създаде куп положения пред Милан Борян, но така и не успя да вкара на Лудогорец

Берое изпусна шампиона Лудогорец в късния съботен мач от 8-ия кръг на „А" група. Двубоят в Стара Загора завърши 0:0, за което със сигурност повече ще съжаляват домакините - те удариха три греди и играха цяло второ полувреме с човек повече.

Отделно вратарят на разградчани Милан Борян спаси тима си от загуба в поне 6 случая, като Спас Делев и Георги Божилов така и не успяха да го преодолеят.

В 26-ата минута дойде първата греда за Берое и всъщност единствената грешка на Милан Борян. Тогава Елиаш не успя да се разпише, останал пред опразнената врата.

След това в рамките на 10 минути между 31-ата и 41-ата обичайният заподозрян Светослав Дяков получи два жълти картона и остави тима си с човек по-малко. Така мачът съвсем се усложни за и без това слабия Лудогорец.

Второто полувреме беше сходно на първото и възможности се откриха пред Том и Божилов, но и в двата случая топката се отби от гредите. Така "орлите" запазиха мрежата си суха и остават на второ място в класирането с 13 т.

Берое е трети с 13, а лидер е отборът на Литекс, който по-рано днес победи с 2:0 Ботев Пловдив като гост и събра 15 т.