Как Twitter видя победата на Черно море

Черно море вдигна Купата на България за първи път в историята си след успех с 2:1 над Левски след продължения Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море изненадващо победи Левски във финала за Купата на България. Тимът на Никола Спасов излъга сините и стигна до трофея с гол в 119-ата минута за успеха с 2:1.

Така, варненци спечелиха първата подобна купа в историята си и си спечелиха място във втория предварителен кръг на Лига Европа, като съперниците им там вече са ясни.

Левски остана без трофей от 2009 година насам и отново ще пропусне мачовете по европейските терени.

За „сините” това беше втори пореден загубен финал, след като през 2013-а бе победен от Берое след изпълнение на дузпи.

Въпреки че играха почти 90 минути с човек по-малко, „моряците” успяха да стигнат до успеха и потопиха в мъка повече от 10 000 фенове на Левски по трибуните.

Подвигът на Черно море породи и доста отзиви в Twitter.