ЦСКА се справи с Монтана и вече мисли за Левски

Евандро не получаваше много игрови минути до момента, но днес беше титуляр и вкара ключовия първи гол Снимка: CSKA.bg

ЦСКА-София победи Монтана с 2:0 като гост и се класира за 1/8-финал в Купата на България.

Един от най-добрите тимове във Втора лига успя да затрудни "червените", но не и да поднесе изненада. Нестор Ел Маестро беше дал почивка на някои титуляри заради предстоящото дерби с Левски в събота, което се отрази на играта на отбора му.

Двата тима подходиха предпазливо и през първото полувреме нямаше нито една чиста ситуация пред двете врати.

Втората част започна по най-добрия начин за ЦСКА с гол на Евандро в 51-ата минута. Бразилецът вкара с глава след корнер и това попадение промени мача.

До края Монтана рискуваше повече, но само веднъж затрудни дебютиралия вратар на гостите Данте Стипица, който спаси с крак шут на Цветков.

"Армейците" пропуснаха да решат мача по-рано с някоя от опасните си контраатаки. Все пак в 92-ата минута резервата Али Соу получи добра топка и от голяма дистанция стреля покрай излезлия много напред вратар на Монтана за 2:0.