Корав ЦСКА елиминира Лудогорец в Разград и гледа към купата

Голът на Рубен Пинто след половин час игра се оказа и победен Снимка: LAP.bg
Голът на Рубен Пинто след половин час игра се оказа и победен

ЦСКА победи Лудогорец с 1:0 в Разград в големия сблъсък от четвъртфиналите за Купата на България.

Така "армейците" отстраниха съперника и се превръщат във фаворити за трофея, като пътят им до финала изглежда открит. Футболистите на Любослав Пенев взеха и психологическо предимство преди сблъсъка между двата тима за първенство след няколко дни.

ЦСКА започна агресивно от самото начало в Разград и създаде проблеми на Лудогорец. В 12-ата минута гостите претендираха за дузпа при две последователни ситуации в рамките на няколко секунди.

В следващите минути Лудогорец поизравни играта и направи няколко атаки, а при изстрел с глава след корнер Иван Турицов изби пред голлинията.

В 30-ата минута ЦСКА откри резултата.

Рубен Пинто стреля отдалеч, Козмин Моци се наведе и пусна топката зад гърба си, а Ренан нямаше добра видимост и я пусна във вратата - 1:0 за гостите.

Лудогорец започна да задържа по-трайно топката, но не успя да отговори на предизвикателството до почивката.

Минута преди края на полувремето Сисиньо трябваше да бъде изгонен за каратистки удар срещу Жоржиньо, но Николай Йорданов го пожали и му показа само жълт картон.

През втората част качеството на футбола спадна. В дефанзивен план ЦСКА се справяше стабилно срещу домакините, които така и не успяваха да направят нещо по-смислено в атака.

В 72-ата минута Тиаго Родригес обстрелва вратата директно от пряк свободен удар от малък ъгъл и малко го раздели от целта. Постепенно контраатаките на "червените" ставаха все по-опасни.

В 86-ата минута Манолев загуби топката и Евандро се оказа на чиста позиция, но не уцели вратата и с това пропусна да реши мача.

В 90-ата минута дойде и големият шанс за Лудогорец. Вандерсон остана сам срещу вратаря, но нацели гредата и така "орлите" приключват с Купата на България.

ЦСКА се присъединява към Локомотив Пловдив на полуфиналите, а другите полуфиналисти ще станат ясни утре.