Лудогорец с минимален успех в Русе

Марселиньо и съотборниците му от Лудогорец се върнаха на върха в класирането.

С гол на Клаудио Кешеру в средата на първото полувреме шампионът Лудогорец победи Дунав с 1:0 като гост Русе в генерална репетиция за двубоя с Ференцварош от втория кръг на групите в Лига Европа.

"Орлите" обаче няма да пестят сили, тъй като нямат право на грешка, Успехът върна разградчани на върха в класирането с една точка пред Левски, който в събота се справи на "Герена" с Ботев Враца.

Голът на победата падна в 23-ата минута. Тогава Кешеру свали към Лукоки, който стреля към вратата, но ударът му бе блокиран от Росен Колев. Топката обаче се озова точно на крака на румънеца, който на празна врата нямаше как да сбърка за 1:0.

В края на полувремето дойде най-чистата ситуация за домакините през първата част. При едно центриране Ахмед Ахмедов стреля с глава, но ударът му мина над вратата на Пламен Илиев.

През втората част нов гол не падна и Лудогорец си тръгна от крайдунавския град с трите точки.

В следващия кръг предстои дербито на върха между шампионите и Левски в Разград.