ЦСКА-София се подигра с Левски, „сините” отнесоха тройка

Десподов и Кулма празнуват втория гол във вратата на Левски. Двете попадения в началото съсипаха "сините", а ЦСКА нямаше почти никакви проблеми в мача

ЦСКА-София разби Левски с 3:0 пред над 15 000 на националния стадион „Васил Левски".

В дербито на кръга от плейофите в Първа лига „армейците" напълно надиграха несъстоятелния отбор в синьо и така записаха успех над съперника си през този сезон. В миналото дерби между двата отбора Левски спечели с 2:1, а в началото на кампанията двата тима завършиха 1:1.

Изненадите в състава днес бяха от страна на треньора на Левски Николай Митов, който заложи на младия Станислав Иванов в предни позиции заедно с Краев и Аниете, а на вратата постави Божидар Митрев вместо титуляра досега Николай Кръстев. Решенията на Митов обаче бързо се обърнаха срещу него.

„Червените" започнаха агресивно и откриха след малко повече от минута игра.

Пресата им си свърши работата, Левски загуби топката в своята половина и тя беше изпратена към Кулма в наказателното поле. Божидар Митрев увисна при излизането, а Кулма пусна към Арсенио Нунеш - който отблизо на празна врата не сгреши за 1:0.

В 6-ата минута ЦСКА отбеляза втори гол. При центриране от левия фланг Сашо Александров се оказа зле позициониран, Кирил Десподов си спря топката пред него и от непосредствена близост разпечата за втори път Митрев - 2:0.

После голмайсторът показа под фланелката си потник с надпис „Защо винаги аз???", вероятно напомняйки, че това е негов четвърти гол срещу Левски, миналите три с екипа на Литекс.

„Сините" имаха претенции, че Десподов е играл с ръка при спирането на топката преди попадението, но повторенията не убеждават в това.

След получените два гола Левски опита да изнесе играта напред, но нямаше никаква идея в предни позиции, а Станислав Иванов и Краев по никакъв начин не застрашаваха защитата на ЦСКА. Безсмислените центрирания в наказателното на „армейците" не представляваха проблем.

Няколко минути преди почивката Каранга се просна в пеналта в опит да си изпроси дузпа, но реферът не се подведе.

На полувремето Адениджи и Нар влязоха за „сините" вместо Иванов и Костадинов и още в 47-ата минута Левски създаде най-чистото си положение до момента. Георги Китанов обаче спаси удара на Франсис Нар.

В 52-ата минута „армейците" окончателно решиха мача с трети гол. Десподов центрира от пряк свободен удар, Фернандо Каранга скочи най-високо в наказателното поле и с глава направи 3:0.

След попадението помощник-треньорът на ЦСКА Стефан Генов беше уцелен с предмет от публиката, а на трибуните започнаха безредици. През това време на терена мачът се доиграваше. Левски опита да наложи някакъв натиск, но не създаваше голови положения.

Стюардите на стадиона започнаха бой с феновете, междувременно „сините" стигнаха само до един удар на Бурабия, спасен от Китанов.

Секунди преди края на добавеното време се стигна до меле и между футболистите на терена, което доведе до червени картони за Прохазка от Левски и за влезлия като резерва Кристиан Малинов от ЦСКА.

След победата си ЦСКА се изравнява по точки с Левски в Първа лига, но заради по-добрите си показатели заема второто място над съперника. Лидерът Лудогорец е далеч напред с 13 т. преднина.