Царско село наказа трагичния ЦСКА

Царско село записа историческа победа. Снимка: Lap.bg
Царско село записа историческа победа.

Царско село поднесе изненада, побеждавайки ЦСКА с 2:1 в среща от 23-тия кръг на Първа лига. Мачът се игра на стадиона в Бистрица.

Тимът на Милош Крушчич игра много слабо и не успя да обърне новака, след като и трите гола паднаха още през първата част, а ЦСКА имаше цяло второ полувреме да потърси трите точки.

След двубоя към сръбския наставник полетяха снежни топки и пластмасови бутилки, а феновете на ЦСКА скандираха "оставка".

Нищо чудно това да беше последният мач на специалиста начело на "червените".

Символичните домакини дори не бяха събрали пълна група от 18 човека за мача, но това не им попречи да поведат още в 6-ата минута. Андерсон Кордейро се възползва от разбъркване пред наказателното поле на гостите и след шут по земя от 18-19 метра вкара за 1:0.

ЦСКА успя да изравни в 20-ата минута. Джеси надбяга Даскалов по дясното крило и пусна по земя към Стефано Белтраме. Италианецът стреля от два метра, Пласид спаси, но топката рикошира в лицето на халфа и влезе в мрежата на гостите за 1:1.

В 40-ата минута Джеси проби отдясно и върна добре от аутлинията към Соу, таранът овладя и отправи диагонален изстрел, който излезе покрай дясната греда. Секунди по-късно Царско село вкара втори гол. Домакините разиграха добре отляво, последва центриране, бранител на гостите изчисти, но Бахамбула със страхотен шут от воле извън пеналта вкара в долния десен ъгъл на Бусато за 2:1.

През второто полувреме положенията бяха рядкост и "царете" удържаха трите точки.