Два късни гола спасиха Левски от мъките срещу Царско село, "сините" са на върха

Станислав Иванов направи няколко сериозни пропуска, но в 91-ата минута заби втория гол за победата Снимка: LAP.bg

Левски се изкачи на върха във временното класиране в efbet Лига след много трудна победа с 2:0 над Царско село на националния стадион "Васил Левски".

Новаците в елита удържаха атаките на "сините" до последните минути, когато допуснаха две много груби грешки в защита и на практика подариха победата на съперника.

Допреди това Левски разочарова с играта си и направи няколко сериозни пропуска, най-вече чрез Станислав Иванов. Мачът вървеше към 0:0, но в 89-ата минута новият нападател Найджъл Робърта, който се беше появил като резерва малко по-рано, откри резултата.

След едно центриране отляво, Мартин Кавдански и вратарят Чворович не се разбраха, топката стигна до Робърта и той стреля мигновено през вратаря и през краката на бранител - 1:0.

В 91-ата минута много лошо връщане към Чворович остави Станислав Иванов сам срещу него и юношата на Левски безпроблемно завърши за 2:0.

Така "сините" се изравниха по точки с Лудогорец на върха в класирането, като и двата тима са с по 10. Левски обаче има един допуснат гол по-малко и заема първото място по голова разлика.