Левски се отпуши, дори нападателите вкараха

Левски най-сетне записа убедителен успех Снимка: Levski.bg
Левски най-сетне записа убедителен успех

Левски победи Дунав в Русе с 4:0 в двубой от междинния кръг на Първа лига.

След поредица от неубедителни мачове, тимът на Делио Роси взе изразителна победа и се доближи на 3 точки до втория в класирането ЦСКА-София.

С дебютните си два гола за тима халфът Васил Панайотов даде комфортна преднина на гостите преди почивката, а през второто полувреме Жуниор Мапуку се разписа за 3:0. Така за пръв път от над три месеца насам един от нападателите на Левски отбеляза. Десетина минути преди края се разписа и другият нападател, Сержиу Буш, който влезе като резерва.

Иначе мачът започна равностойно, като и двата отбора имаха шансове за гол. Няколкото промени в титулярния състав на Левски се отразиха добре и в 32-ата минута игралият на левия фланг Жуниор Мапуку пресече едно подаване в половината на Дунав, а при контраатаката ударът на Вутов беше спасен и Панайотов с добавка откри за 1:0.

В 39-ата минута Левски разигра бързо от тъч, Прохазка центрира и Панайотов отлично засече за 2:0.

Две минути след почивката вратарят на Дунав Антонов боксира лошо една топка точно на главата на Мапуку, който само чукна в опразнената врата за 3:0.

До края мачът се доиграваше, но остана време и за Буш да се разпише отблизо за крайното 4:0.