Славия разби безобразен Левски на "Герена"

Ивайло Димитров вкара двата гола за заслужения успех на Славия Снимка: LAP.bg
Ивайло Димитров вкара двата гола за заслужения успех на Славия

Славия удари несъстоятелния Левски с 2:1 насред "Герена" в столичния сблъсък от efbet Лига и вкара "сините" в тежка криза.

Ивайло Димитров се превърна в герой за Славия с двата си гола, докато Левски игра безобразно в защита и заслужаваше да получи още няколко попадения.

Още в 7-ата минута домакините увиснаха и Димитров откри резултата очи в очи с Милан Миятович.

В следващите минути Славия пропусна още два големи шанса, а Паулиньо беше неволно ритнат в главата от Емил Стоев и се контузи тежко, като беше откаран директно в болница.

В 26-ата минута Левски изравни след центриране на Дени Алар от корнер и точен изстрел с глава на Найджъл Робърта.

Пропуските за Славия обаче продължиха до 55-ата минута, когато резултатът стана 2:1. Галин Иванов проби и пусна отляво, Ивайло Димитров беше оставен сам, спъна се в топката, но въпреки това я довкара във вратата.

До края Славия продължаваше да е по-опасният отбор на терена, но не се възполва от шансовете си.

В 88-ата минута Дени Алар получи директен червен картон след глупав ритник срещу Карабельов и така още веднъж след подновяването на първенството "сините" не успяват да доиграят мач с 11 души.

Левски остава без победа през пролетта, като след двете равенства с ЦСКА и Черно море, сега записа и загуба.

В класирането "сините" остават втори с 45 т., колкото има и Локомотив Пловдив. Следва ЦСКА с 43. Левски изостава на 7 т. от водача Лудогорец, който е и с мач по-малко.