Исторически антирекорд за Балъков при нова загуба на националите

България като цяло игра равностойно на ирландците, но рухна в края Снимка: Getty Images
България като цяло игра равностойно на ирландците, но рухна в края

Ирландия победи България с 3:1 в контролна среща в Дъблин.

Така Красимир Балъков записа исторически антирекорд и стана първият национален селекционер на България, която започва с четири поредни загуби. Преди днешния мач нашите загубиха последователно от Чехия, Косово и Англия в евроквалификации.

Тази вечер Балъков заложи на доста променен състав в сравнение с квалификацията срещу Англия преди три дни, като направи цели 9 промени.

Вратарят Христо Иванов и десният бек Георги Пашов записаха дебют за националите, а Даниел Младенов за пръв път беше титуляр.

Първото полувреме беше отчайващо скучно и домакините, които също бяха в експериментален състав, нямаха идеи в атака, докато България играеше доста затворено и рядко нападаше.

В първите десет минути на втората част нашите излязоха по-напред и даже организираха опасна атака, при която шут на Дани Младенов беше блокиран.

Три минути по-късно обаче Ирландия откри резултата. Нашите загубиха топката и позволиха контраатака, при която Ронан Къртис стреля, Христо Иванов не се намеси добре и кълбото стигна до Алън Браун, който отблизо на празна врата направи 1:0.

Ирландия натисна в следващите минути, а в българския лагер настъпи смут.

В 66-ата минута обаче Иван Горанов отне една топка пред пеналта на ирландците и намери Божидар Краев, който беше препънат и съдията отсъди дузпа за България.

Зад топката застана влезлият като резерва капитан Ивелин Попов и със страхотен удар изравни за 1:1.

Нашите обаче изиграха ужасни последни минути и набързо допуснаха още два гола.

В 83-ата минута Христо Иванов увисна при центриране от корнер и Кевин Лонг с глава направи 2:1. Три минути по-късно Джеймс Колинс засече центриране отляво и фиксира крайния резултат.

Минута преди края съперниците ни бяха близо и до трети гол при още един ъглов удар.