Лудогорец повали Левски в люто дерби и стъпи на върха

Голът на Вандерсон в края на първото полувреме се оказа победен за Лудогорец и шампионите отново са на върха в класирането Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец победи Левски с 2:1 в Разград в дербито на кръга от Първа лига между първия и втория в класирането.

Шампионите надделяха в здрава битка, след като бяха по-силни през първото полувреме и вкараха два гола, а след почивката успяха да удържат напористия противник.

Това беше последен мач на Пауло Аутуори на треньорската скамейка на разградчани и в него той успя да върне тима на първото място вече с точка пред Левски и с 4 пред ЦСКА-София. Оттук нататък "орлите" ще бъдат водени от Антони Здравков.

През първата част Лудогорец надигра съперника, направи куп скоростни комбинации, отправи много удари и се оттегли на почивката с два гола преднина.

Още в началото Мартин Полачек трябваше да се намесва при коварен удар на Натанаел, после Кешеру изпусна от няколко метра. Въпреки предимството в играта на домакините, и Левски създаде положение в 15-ата минута, когато Станислав Костов стреля с глава при центриране на Цветкович, но неточно.

В 28-ата минута при нова кризисна за гостите ситуация Полачек спаси, Кампаняро вкара с добавка, но голът не беше зачетен, защото Лукоки беше в засада и беше посегнал да играе с топката.

Шест минути по-късно логичното се случи. Натанаел отправи поредния си далечен шут, Полачек опита да улови, но изпусна топката и Джоди Лукоки направи точна добавка за 1:0.

В 41-ата минута Натанаел уцели и гредата при следващия си удар, после "сините" успяха да реагират с положение пред Мариани, което принуди Ренан да се намесва.

В самия край на полувремето Хали Тиам загуби една топка в центъра, Кешеру веднага изведе Вандерсон отдясно и бразилецът завърши в далечния ъгъл за 2:0.

Втората част започна с нов пропуск на Кешеру, но после Левски пое инициативата и успя да се върне в мача.

В 56-ата минута Хали Тиам проби отляво и достави топката на Станислав Костов, който на празна врата намали на 1:2.

Последваха силни минути за гостите и в 63-ата минута те имаха златно положение да изравнят. Габриел Обертан отправи страховит удар, който обаче разтресе гредата.

До края Левски поддържаше напрежението пред противниковата врата, но разградчани се справиха в защита и се поздравиха с успеха.