България изпусна победата срещу Ейре в последните секунди

България изпусна победата срещу Ейре в последните секунди Снимка: Lap.bg

Българският национален отбор завърши 1:1 срещу Ейре на "Васил Левски" в първи мач от новото издание на Лигата на нациите.

С гол на Божидар Краев играчите на Георги Дерменджиев водеха до последно, но в 93-ата минута допуснаха изравняване и стартираха само с точка в група 4 от дивизия Б на надпреварата.

В скучен и доста равностоен мач, нашите стояха стабилно на терена и макар че не стигнаха до много положения, бяха на крачка от това да излъжат ирландците.

Първата добра ситуация се откри пред гостите, когато Кристиан Димитров сгреши при изнасянето на топката. После Тодор Неделев опита да се възползва от дълъг пас на Недялков и да прехвърли вратаря, но беше неточен.

Втората част започна със спасяване на Георги Георгиев след изстрел на Конъли.

В 57-ата минута се стигна и до гола за нашите. Неделев с брилянтно подаване изведе Краев между централните защитници и нападателят на Мидтиланд стреля между краката на Рандолф за 1:0.

България опазваше преднината си без да допусне сериозни положения пред вратата на Георгиев. Даже резервата Бирсент Карагарен получи възможност да удвои, но ударът му по диагонала не намери целта.

В 93-ата минута при един ъглов удар Шейн Дъфи надскочи нашата защита и с глава изравни резултата.

В другия мач от нашата група Уелс победи Финландия като гост с 1:0.

В неделя нашите се изправят именно срещу Уелс в Кардиф.