България записа разгромна победа в дебюта на Кръстаич

След почти година и осем поредни неуспешни опита (4 поражения и 4 равенства) българският национален отбор по футбол отново записа победа. "Лъвовете" разгромиха Гибралтар с 5:1 в Разград в дебюта на новия селекционер Младен Кръстаич в двубой от Лигата на нациите.

Кръг преди края на групите България е на трета позиция в класирането с 6 точки - една по-малко от Северна Македония, на която гостуваме след няколко дни. По-рано в петък западните ни съседи загубиха с 0:2 визитата си на лидера Грузия (13 т.) пред 55 хил. зрители в Тбилиси.

Валентин Антов започна голеадата на "Хювефарма Арена" в средата на първото полувреме, засичайки с глава във вратата на Гибралтар центриране отляво на Филип Кръстев.

Само няколко минути по-късно обаче гостите изравниха чрез капитана си Рой Чиполина.

В 36-ата минута пробив отдясно докара топката в краката на Илиян Стефанов, а след това тя попадна у Кирил Десподов. Звездата на Лудогорец стреля и опъна мрежата в десния ъгъл на вратата на Гибралтар - 2:1 за "лъвовете".

В 52-рата минута нашите се разписаха за трети път. Петко Христов проби, а при последвалото разбъркване пред вратарското поле Радослав Кирилов вкара ефектно за 3:1. В 55-ата минута натискът на нашите доведе до нов гол. Илиян Стефанов стреля отблизо, вратарят на Гибралтар отби, но атакуващият халф на Левски направи добавка.

Крайното 5:1 оформи Марин Петков след перфектна асистенция на Радослав Кирилов и изстрел на футболиста на Левски по диагонала.

Така нашите се поздравиха с първия си успех от 12 октомври миналата година, когато надиграха Северна Ирландия с 2:1 на "Васил Левски" в световна квалификация без никакво значение.

Мачът със Северна Македония е в понеделник, 26 септември, от 21:45 часа.