Битката за Пловдив завърши без победител

Битката за Пловдив завърши без победител Снимка: Lap.bg

Локомотив и Ботев не излъчиха победител в 113-ото издание на пловдивското дерби - 1:1 на "Лаута".

Двата тима си размениха по едно полувреме - първото беше за гостите, а през второто "смърфовете" зарадваха феновете си.

В 26-ата минута Ботев поведе с гол на централния защитник Виктор Генев. След центриране от фаул много футболисти се разминаха с топката. Това позволи на Генев да отиграе акробатично и да насочи топката неспасяемо в обратния ъгъл на вратата Рейдър. Останаха съмнения за засада на бранителя, но след намесата на системата ВАР попадението беше зачетено.

Второто полувреме започна много силно за Локомотив и изравнителният гол не закъсня. Руан проби по левия фланг, центрира остро по земя, а в наказателното поле Димитър Илиев стреля. Топката се отби в тялото на защитник и падна на крака на Марсел. Халфът отправи безпощаден удар и опъна мрежата на Аргилашки в 57-ата минута.

До края друго попадение не падна, а разочарованието за Ботев бе голямо, след като контузия получи звездата Тодор Неделев. Все още не се знае колко сериозна е травмама му.