Ботев остана на четвърт час от победата на "Лаута"

Локомотив и Ботев не излъчиха победител в голямото пловдивско дерби от първия кръг на Първа лига, завършвайки 1:1 на "Лаута".

Мартин Секулич беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Динко Хоркаш срещу нападателя още в 12-ата минута на двубоя.

Малко преди това Думбуя и Ето'о разиграха триково в центъра на терена. Последният центрира веднага в наказателното поле, където топката беше атакувана от Мартин Секулич. Динко Хоркаш излезе неразчетено и вместо да играе с топката, заби юмрук в главата на нападателя, а веднага след това последва и съдийски сигнал за дузпа, която потърпевшият отбеляза.

Пиер Зебли възстанови равенството с безпощаден удар в 77-ата минута. Халфът получи топката малко преди наказателното поле, пое добре и отправи мощен удар, при който топката описа коварна парабола и Хидайет Ханкич не реагира.

На стадиона на "смърфовете" нямаше гостуваща агитка след подписано споразумение между двата клуба. Същата ще бъде ситуацията и когато по-късно през кампанията "канарчетата" приемат "черно-белите" на стадион "Христо Ботев".