Бруно започна в първенството с победа на ЦСКА над... ЦСКА

Соу и Йомов бяха сред най-дейните в състава на домакините. Снимка: Lap.bg
Соу и Йомов бяха сред най-дейните в състава на домакините.

След мач за Купата на България и в Лига Европа дойде ред на Бруно Акрапович да дебютира начело на ЦСКА и в първенството. И специалистът се поздрави с успех с 2:0 над ЦСКА 1948 в дербито на съименниците в елита.

На "Българска армия" домакините вкараха по едно попадение във всяко от полувремената.

В 18-ата минута домакините откриха резултата. Йомов получи пас отдясно и отклони топката към Соу, който преодоля Наумов и вкара за 1:0 в празната врата.

Преди това Гущеров бе пропилял прекрасно положение за 1948.

В 35-ата минута Юга бутна в гърба Галин Иванов, футболистът на ЦСкА 1948 падна на земята и поиска дузпа, но реферът остана безмълвен. Това ядоса цялата скамейка на гостите, които скочиха срещу решението на съдията да замълчи.

В 59-ата минута Йомов изпрати топката в мрежата на ЦСКА 1948, но попадението правилно бе отменено за игра с ръка на нападателя.

В 78-ата минута и гостите организираха нещо по-интересно пред противниковата врата. Матей фаулира Иванов пред наказателното поле, Камбуров стреля от фаула, а Бусато изби.

В 78-ата минута по-добрата игра на ЦСКА доведе до втори гол, който бе куриозен. Йомов опита да намери Соу, но подаде на Марин, който от своя страна опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата за 2:0.