"Червена" радост! ЦСКА грабна Купата след празник на "Васил Левски"

"Червена" радост! ЦСКА грабна Купата след празник на "Васил Левски" Снимка: Lap.bg

ЦСКА триумфира с Купата на България след победа с 1:0 над Арда във финалния мач на националния стадион "Васил Левски".

Резервата Бисмарк Чарлс се превърна в герой за "армейците" с победен гол 5 минути преди края на редовното време и донесе на тима първи трофей от 2016 г. насам.

Двубоят се игра при прекрасна атмосфера пред над 20 000 зрители, сред които бяха президентът Румен Радев и кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов.

Арда излезе с 11 българи в титулярния състав, докато в този на Любослав Пенев българинът беше само един - Иван Турицов.

Срещата започна с положение за "червените" и спасяване на Иван Караджов, но по-нататък мачът беше равностоен и доста нервен.

Ситуации имаше и пред двата състава, но те не бяха особено чисти, а през второто полувреме темпото видимо спадна.

Влизането в продължения изглеждаше все по-възможно, но в 85-ата минута Бисмарк Чарлс беше изведен с прекрасен пас зад защитата от Юга, успя да спре на гърди и да завърши в горния ляв ъгъл на Караджов.

Майсторският гол се оказа и единствен, тъй като за Арда имаше твърде малко време да реагира.

Тимът от Кърджали обаче остави отлични впечатления в дебютния си финал в надпреварата.

С победата ЦСКА си осигури участие в новия евротурнир Лига на конференциите и завърши с успех сезона, в който влезе в групите на Лига Европа и записа победи над Базел и Рома.