Кирил Десподов беше титуляр и записа отлична асистенция при драматичната победа на ПАОК с 4:3 над Лил като гост в Лига Европа.
Мачът беше може би най-вълнуващият за цялата вечер в евротурнирите и премина през куп интересни моменти, а приносът на българина за победния гол беше ключов.
Гръцкият тим сензационно поведе с 3:0 през първото полувреме, но второто беше още по-интересно.
Лил върна две попадения, второто от дузпа, и мачът стана напълно непредсказуем.
ПАОК също получи дузпа, но Живкович я пропусна и резултатът остана 3:2 за гърците.
Тогава в 74-тата минута Десподов се прояви с пробив от левия фланг и пас към Андрия Живкович, който покачи на 4:2.
Лил успя да намали на 3:4 и в последните минути натисна в търсене поне на точка.
В края на добавеното време гол за 4:4 беше отменен заради засада и Лил трябваше да се примири със загубата, след като даже завърши с човек повече заради втори жълт картон на Кеджиора.
Десподов беше заменен в 81-вата минута, но заслужи висока оценка за представянето си, а ПАОК за първи път спечели гостуване във Франция.
Това беше и първа победа на ПАОК в Лига Европа през този сезон и с нея отборът събра 4 т. на 20-ото място в класирането.
#FullTime Full-time at Stade Pierre-Mauroy: LOSC Lille-PAOK 3-4. #LOSCPAOK #UEL #OurWay pic.twitter.com/1eCHe0AeW3
— PAOK FC (@PAOK_FC) October 23, 2025
След срещата президентът на Лил Оливие Летанг изригна срещу съдията и беше бесен от неотсъдена дузпа през първото полувреме.
Летанг обяви, че се е оплакал на президента на УЕФА Александър Чеферин.
"Вече писах на господин Чеферин. Това, което се случи тази вечер, е невероятно", заяви той на черногорския съдия Никола Дабанович.

