Добавеното време се оказа фатално за Ботев в Кипър

Добавеното време се оказа фатално за Ботев в Кипър Снимка: Lap.bg

Ботев Пловдив приключи участието си в Лигата на конференциите след загуба с 0:2 от АПОЕЛ Никозия в мача реванш от втория квалификационен кръг на турнира.

След като в първия двубой голове не паднаха, в реванша българският отбор получи две попадения в добавеното време на първото и второто полувреме.

Ботев изигра твърде плаха първа част в Кипър и беше наказан в продължението.

Домакините направиха няколко сериозни пропуска и откриха резултата в добавеното време чрез Исам Чибек след злощастен рикошет в ръката на Виктор Генев.

След почивката пловдивчани започнаха по-позитивно, но не стигнаха до изравняване и в 93-тата минута се пропукаха за втори път - Георге Ефрем вкара от пряк свободен удар.

Така слабия старт на "канарчетата" в първенството се прехвърли и в Европа, а бъдещето на треньора Азрудин Валентич е под въпрос.