Два гола и два червени картона при победа на Левски във Враца

Два гола и два червени картона при победа на Левски във Враца Снимка: Lap.bg

Левски победи Ботев във Враца с комфортно 2:0, като срещата бе белязана и с два червени картона - по един за двата тима.

Тон за победата даде Андриан Краев в 30-ата минута. Врачанинът засече с глава центриране на Филип Кръстев от корнер и уважително не отпразнува гола на родния си стадион.

В края на полувремето домакините останаха с човек по-малко, след като Сантяго Монтоя получи втори жълт картон. Колумбиецът си ги изкара в рамките на само 30 минути и така остави Ботев Враца 10 срещу 11 повече от цяло полувреме.

Въпреки численото си предимство Левски успя да затвори мача чак в 82-рата минута. Кръстев изведе Уелтън по лявото крило с един дълъг пас, бразилецът не подаде особено добре към Ивелин Попов в наказателното поле, но Попето с къс пас намери Илиян Стефанов, който отблизо оформи крайния резултат 2:0.

В 89-ата Ноа Сонко-Сундберг направи една глупост, посягайки с крак към главата на играч на Ботев, докато избягваше негов шпагат, и след намесата на ВАР бе изгонен с директен червен картон.

Победата е четвърта поредна за "сините" в първенството след загубата от ЦСКА 1948 на старта. В последните четири кръга головата разлика на Левски вече 12:0. Тимът на Мъри Стоилов е седми с 12 точки, на пет зад лидера ЦСКА 1948, но е с два мача по-малко.