Илиан Илиев продължава без загуба начело на националите

Илиан Илиев продължава без загуба начело на националите Снимка: Startphoto.bg

България завърши 1:1 с Азербайджан във втория си и последен мач от приятелския турнир FIFA Series в Баку.

След като победиха Танзания с 1:0, нашите национали не бяха далеч от успеха и срещу тима на домакините, но допуснаха късен изравнителен гол.

Резултатът обаче трябва да ни радва, защото оцеляхме при доста положения пред вратата си и страдахме много срещу надъханите азери.

Илиан Илиев беше направил пет промени в състава спрямо срещата с Танзания и българският тим стартира колебливо.

Домакините започнаха по-активно, държаха повече топката и на няколко пъти създадоха напрежение пред нашата врата.

Иван Дюлгеров трябваше да спасява сам срещу Байрамов, а българите погледнаха към противниковия страж едва в 37-ата минута.

Тогава Кирил Десподов за малко да отбележи сходен гол на този срещу Танзания. Той отново изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар, но вратарят Махмадалиев спаси.

Минута преди края на полувремето Дюлгеров се отличи с ново спасяване, а после Живко Атанасов с глава пропусна да отбележи за "трикольорите".

На почивката нашият селекционер смени вратаря си и пусна Светослав Вуцов в игра. На него почти веднага му се наложи да се намесва след изстрел на Махмудов с глава.

България обаче заигра по-добре и в 58-ата минута стигна до гол. След неправилно отсъждане на корнер азерите се оказаха неподготвени и спряха да играят. Десподов изпълни бързо към Филип Кръстев, който си отвори коридор за стрелба и порази далечния ъгъл за 1:0.

После Десподов можеше да донесе решаващ втори гол, но разочарова с неточен изстрел.

В последната фаза от мача Азербайджан наложи сериозен натиск и в 87-ата минута заслужено изравни.

Прострелно подаване отдясно позволи на Гурбанлъ да отбележи от непосредствена близост за 1:1.

Нашите изпаднаха в глуха защита, докато домакините търсеха пълния обрат, но не успяха да го постигнат.

Така Илиан Илиев остава без загуба в четирите си мача начело на националния отбор.

През юни за България предстоят нови две контроли - срещу Румъния и Словения.