Исторически срам за Левски

Исторически срам за Левски Снимка: Lap.bg

Пропадането на Левски продължава с пълна сила. "Сините" записаха исторически срам, като за първи път в 107-годишната си история започва новия сезон с три поредни поражения.

Възпитаниците на Живко Миланов паднаха с 0:2 от Арда у дома и така головата разлика на Левски след първите три кръга от шампионата е 1:6 след пораженията с 1:2 от Славия на старта и 0:2 срещу Ботев Враца преди седмица.

"Сините" се опитваха да бъдат по-активни, но в тази си активност успяха да създадат положения само пред своята врата. И двата гола за гостите паднаха след грешки на футболисти на Левски.

В 18-ата минута Арда получи шанс да изпълнява дузпа. Симеон Славчев обърна един пас по широчината на терена, гостите откраднаха топката, след което Христофор Хубчев събори Иван Коконов в наказателното поле. Тонислав Йорданов не сбърка от бялата точка и даде аванс на тима от Кърджали.

Още 14 минути по-късно нова кошмарна грешка отново доведе до гол в "синята" врата. Този път Николай Михайлов сбърка при опит за изнасяне на топката, тя стигна до Спас Делев, който разигра добре на двойно с Жоржиньо, след което завърши под плонжа на вратаря на Левски - 2:0.

В края на първата част дойде най-чистото положение за домакините, при което хубав удар на Живко Миланов от пряк свободен удар бе спасен от Георги Караджов.

След почивката Левски продължи да бъде по-активният отбор, но отново създаваше твърде малко по-ложения. Живко Миланов пусна в игра всичко, с което разполагаше. На терена се появиха Мартин Петков, Борислав Цонев, Здравко Димитров и Валери Божинов, но отново играта на "сините" куцаше сериозно откъм идеи и креативност.

Билал Бари пропусна най-доброто положение за гол през втората част. Мароканецът се озова сам срещу Караджов след един отклонен далечен удар на Здравко Димитров, но от около седем-осем метра не успя да уцели вратата.

Пет минути преди края, с малко късмет, топката стигна до Мартин Петков, който можеше да вкара поне утешително попадение, но ударът му се отби в страничната греда.

През миналия сезон Левски завърши на рекордно ниската осма позиция в класирането, а в момента след три изиграни кръга е последен с нула точки. Друг рекорд, който "сините" записаха през миналата кампания, бяха общо седемте загуби на "Георги Аспарухов", а само след три мача през този сезон вече имат две.

Победата пък изкачи тима на Николай Киров на шестото място с актив от четири точки, но след два изиграни мача.

Тагове: левски, арда