Изключителен гол на Уелтън и "синя" победа в Благоевград

Изключителен гол на Уелтън и "синя" победа в Благоевград Снимка: Lap.bg

Левски спечели гостуването си на Пирин Благоевград с 3:0 без особени затруднения.

Уелтън вкара два гола за успеха, като първият бе феноменален, а един добави Илиян Стефанов.

Бразилецът даде аванс на "сините" още в четвъртата минута с мощен удар с левия крак. Уелтън влезе отдясно навътре в терена и с отсечен удар шутира. Топката рикошира в напречната греда, тупна зад гол линията и се оплете в мрежата на Георгиев.

В края на полувремето Илиян Стоянов направи 2:0. 23-годишният халф се възползва от недобре изчистена топка в наказателното поле на Пирин и от около десетина метра вкара втори гол за "сините".

Крайното 3:0 оформи Уелтън с нов далечен удар в 73-тата минута. Този път топката рикошира в тялото на Стоянов и заблуди Георгиев, но тъй като шутът му бе в очертанията на вратата, голът бе записан на негово име.

Левски е пети с 39 точки, докато Пирин остава с 27 на 11-ата позиция.