Излагациите на Левски продължиха с дузпа, червен картон и автогол в Пловдив

Излагациите на Левски продължиха с дузпа, червен картон и автогол в Пловдив Снимка: Lap.bg

Левски записа четвърта загуба в 5 мача от началото на сезона - 1:3 срещу Ботев в Пловдив.

За пореден път "сините" станаха за посмешище с много слаба игра и поредица от издънки, като цяло второ полувреме играха с човек по-малко, а на всичкото отгоре си вкараха и автогол.

В началото попадение за Ботев беше отменено заради засада, но ключовата ситуация дойде в края на полувремето.

Патрик-Габриел Галчев дръпна леко и съвсем ненужно за фланелката откъсващия се Конате и Ивайло Стоянов отсъди дузпа за Ботев, вдигна и червен картон на младока.

Реферът потвърди решението си и след като изгледа повторението, което го убеди, че нарушението е в пеналта.

От бялата точка Тодор Неделев не сбърка и изведе Ботев напред.

През втората част Симеон Славчев си вкара нелеп автогол за 2:0, а 10 минути по-късно Антоан Бароан вкара трети гол във вратата на Николай Михайлов.

Малко след това Левски спаси тоталния срам, след като Здравко Димитров спечели дузпа, а Радослав Цонев я вкара за 1:3.

След 5 кръга Левски е на 12-то място от 14 тима с едва 3 т. Ботев пък поне временно поведе в класирането с 10 т.