Капитанът закопа ЦСКА в битката за титлата

Капитанът закопа ЦСКА в битката за титлата Снимка: start-photo.bg

Капитанът Юрген Матай изпусна дузпа в 85-ата минута при равенството 1:1 с Локомотив Пловдив на "Българска армия". Пропускът му коства трите точки за "червените" в борбата за титлата с Лудогорец.

Преди това обичайният заподозрян за домакините - Дюкенс Назон, с бомбен изстрел от около десетина метра откри резултата още в деветата минута.

Точно преди почивката пловдивчани изравниха. Димитър Илиев се пребори за една топка пред наказателното поле на ЦСКА, след което изведе в перфектна позиция Ерик Сорга, който останал сам срещу Бусато, не сбърка.

В 67-ата минута Жеферсон направи най-фрапантния пропуск в мача. От 6-7 метра бразилският халф не успя да уцели вратата и прати топката над напречната греда.

Пропускът му бе по-голям дори от този на Матай от бялата точка. Пет минути преди края капитанът стреля в страничната греда и равенството се запази до последния съдийски сигнал.

ЦСКА продължава да е лидер, но вече само с четири точки пред Лудогорец, който има и мач по-малко. Локо Пловдив пък е четвърти с 38 точки, на 16 от върха.