Кошмарна грешка закопа Левски в Стара Загора

Кошмарна грешка закопа Левски в Стара Загора Снимка: start-photo.bg

Левски загуби гостуването си на Берое с 1:2 след кошмарна грешка на Кристиан Димитров.

Иронично, именно защитникът отбеляза гола за "сините", но след това се превърна в антигерой с погрешното си отиграване.

Домакините откриха резултата още с първата ситуация в мача. След удар на Вини Трибулет, блокиран от Петрис, топката попадна в непокрития Джани Политино, който безпроблемно я прати покрай плонжа на Ники Михайлов, който отново бе титуляр за "сините".

Точно преди почивката Левски изравни. При разбъркване в наказателното поле на Берое Кристиан Димитров бе пласиран най-добре и отблизо реализира след подаване на Рикардиньо.

В средата на втората част Димитров се превърна от герой в грешник. Заралии се възползваха от кошмарна грешка на бранителя и вкараха за крайното 2:1.

Димитров сбърка един пас в противниковата половина. Защитата на Левски бе изнесена много високо и бе изцяло в половината на Берое. Годой открадна топката, след което не успя да бъде настигнат от бранител в синьо и завърши спокойно над безпомощния плонж на Михайлов.

По този начин тимът на Николай Костов пропусна възможността да се изравни по точки с ЦСКА и остава на четвъртата позиция с актив от 26 т. Победата пък изкачи Берое до осмото място с 20 пункта.