Костов заблуден: Ако бяхме вкарали втори гол, можеше и да бием

Костов заблуден: Ако бяхме вкарали втори гол, можеше и да бием Снимка: start-photo.bg

Старши треньорът на Левски Николай Костов пое отговорността за загубата с 1:3 от ЦСКА във Вечното дерби и каза, че съдбата му е в ръцете на ръководството на "сините".

Феновете на Левски скандираха "оставка" след поредното плачевно представяне на любимците им и второто поредно поражение в дербито с ЦСКА в рамките на месец.

"Червените" решиха всичко още през първата част, вкарвайки три гола, третият паднал след брутална грешка в отбрана за Левски.

През втората част тимът от "Герена" върна едно попадение, ЦСКА видимо намали оборотите, но според Костов, ако Левски бе вкарал втори гол, е имал шансове дори за победа.

"Нямам претенции към старанието на футболистите. Имахме план за мача и така се разви двубоя - каза Костов след мача. - Когато бяхме по-активни, получихме първия гол. Трябваше да реаграме, но получихме втори гол. Третото попадение няма какво да го коментирам. Поемам отговорност за всичко, което се случи днес. Съжалявам, че не се получи. Мачът се разви неприятно за нас, а имахме желание да победим.

Получихме гол в 25-ата минута и се стъписахме. Видимо сме нестабилни през годината. Пропускаме голове, когато нашият отбор е по-добър.

Няма да разказвам какво сме си казали в съблекалнята. Направихме две промени и отборът заигра по-динамично. 3:0 на полувремето създаваше условия за по-голям разгром. Атакуващите играчи на ЦСКА не са безопасни на контраатаки. Не допуснахме гол, а вкарахме. Можеше да отбележим и втори, след което мачът щеше да се развие по друг начин. Можеше да изравним, а защо не и да победим."

На въпрос дали може да си тръгне от Левски, Костов отговори: "Има си ръководство, ще обсъдим какво е най-правилно. Ако трябва да се извърши такава промяна, ще се изавърши. Не се притеснявам да кажа още веднъж, че поемам отговорността. Това ни е отборът, може би това са ни възможностите. Приемаме загубите от ЦСКА малко по-драматично. Ако бяхме отбелязали първи, мачът щеше да се развие по друг начин."