Левски изпрати Михайлов и Костов с победа над резервите на Лудогорец

Левски изпрати Михайлов и Костов с победа над резервите на Лудогорец Снимка: Startphoto.bg

Левски постигна първа шампионатна победа над Лудогорец от 8 години насам в последния мач за сезона и за двата отбора.

На "Герена" "сините" надделяха с 1:0 с гол на Фабио Лима, но и бяха максимално улеснени от факта, че разградчани пуснаха експериментален състав почти изцяло с резерви и млади футболисти.

Мачът беше без значение за двата тима, тъй като гостите вече станаха шампиони, а Левски нямаше как да промени четвъртото си място в крайното класиране.

Домакините изпратиха своя вратар и капитан Николай Михайлов, който слага край на кариерата си.

Той беше заменен още в 13-тата минута и получи шпалир от двата тима, направи и почетна обиколка, за да усети признателността на феновете.

В срещата Левски логично беше по-активният отбор срещу странната единайсеторка в бели екипи.

Столичани стигнаха до гол три минути след почивката, когато Фабио Лима беше изведен на скорост зад защитата и стреля мигновено във вратата.

В следващите минути Галчев и Мислович направиха пропуски за домакините.

В 77-ата минута в игра се появи Асен Чандъров и бързо след това удари греда. После пък Чандъров беше изгонен, след като си изпусна нервите и изрита Николов без топка.

Двубоят беше последен за старши треньора Николай Костов начело на "сините", а на негово място най-вероятно ще застане Станислав Генчев.