Левски продаде Цунами на втородивизионния турски Ъгдър. Бразилецът изигра 139 мача за "сините" и вкара 8 гола в тях, а от началото на 2024 година беше избран за капитан.
Ето и какво написаха в социалните мрежи от Левски:
ПФК "Левски" трансферира защитника Вендерсон Цунами в турския клуб "Ъгдър".
Бразилският бранител се присъедини към "Левски" на 23 ноември 2021 година и направи своя дебют със синята фланелка на 19 февруари 2022 година.
С екипа на "Левски" записа 139 мача и отбеляза 8 гола във всички турнири. Носител е на Купата на България през 2022 година, а от началото на 2024 година бе капитан на отбора.
Ръководството, спортно-техническият щаб, футболистите и служителите на ПФК "Левски" благодарят на Цунами за професионализма и всеотдайността му със синия екип и му пожелават много здраве, както и лични и професионални успехи.

