Левски победи!

Левски победи! Снимка: Lap.bg

Левски постигна първата си победа в първенството от четвъртия опит. След три поредни поражения "сините" записаха успех с 3:1 над Царско село на "Герена".

До този момент 26-кратните шампиони бяха записали загуби от Славия, Ботев Враца и Арда и успехът бе на всяка цена.

Той обаче не дойде никак лесно и "сините" успяха да обърнат с три безответни гола през второто полувреме, след като първата част завърши при резултат 0:1.Около половин час след началото постепенна атака на Царско село завърши с пас към Васил Шопов, който откри резултата с удар в обратния ъгъл на Николай Михайлов за 1:0.

До края на полувремето Левски упражни натиск, имаше претенции за дузпа, но така и не стигна до чисто голово положение, което доведе до освирквания по трибуните.

През втората част Левски излезе преобразен и пропусна няколко положения, при които Мартин Петков и Билал Бари не успяха да се разпишат. Борислав Цонев все пак успя да изравни в 58-ата минута (1:1), а пет по-късно асистира на Мартин Петков за 2:1.

"Сините" бяха на косъм от трети гол в 78-ата минута, в която Патрик-Габриел Галчев отне топката в наказателното поле на съперника, но не успя да вкара от няколко метра. В продължението на срещата Андриан Краев оформи крайното 3:1 с прехвърлящ удар.

С първата си победа от началото на сезона Левски вече е 11-и в класирането.