Левски сам се закопа насред "Герена" и изхвърча от Лигата на конференциите

Левски сам се закопа насред "Герена" и изхвърча от Лигата на конференциите Снимка: Lap.bg

Левски записа една от големите си европейски издънки и отпадна от малтийския Хамрун Спартанс насред препълнения "Георги Аспарухов".

"Сините" загубиха по нелеп начин след 1:2 в редовното време и продълженията и 1:4 при дузпите.

Тимът на Станимир Стоилов не се възползва от победата с 1:0 в първия мач в Малта и допусна два безобразни гола (вторият в 92-рата минута), след което падна психически и беше безпомощен и при ударите от бялата точка.

Срещата започна с добро положение за Левски, а до почивката Цунами имаше две ситуации и изглеждаше, че домакините са по-добрият отбор, макар че нулевото равенство се запазваше.

След почивката се заформяше все по-нервна битка, но нищо не предвещаваше драмата в края.

В 78-ата минута Николай Михайлов направи първата си груба грешка и изпусна една топка, а Гуиламер направи добавка отблизо за 1:0.

В 90-ата минута Цунами изравни с глава след корнер и вдигна целия стадион на крака, а Левски вече се виждаше в следващия кръг.

Веднага след изпълнението на център от страна на Хамрун обаче дойде нов леден душ за "сините".

Михайлов необмислено напусна вратата си, защитата заспа и Камензули с прехвърлящ удар направи 2:1, с което вкара мача в продължения.

При ударите от 11-те метра Левски успя да вкара само първия чрез Марин Петков.

После Цунами и Филип Кръстев пропуснаха, а Хамрун отбеляза и при четирите си опита. Михайлов успя да спаси последната дузпа, но съдията нареди тя да се изпълни отново и Феделе донесе крайния успех на гостите.