Левски се погрижи ЦСКА да зимува на върха

Лудогорец и Левски завършиха 0:0 в Разград в последния мач за годината в Първа лига. По този начин "сините" направиха услуга на вечния си съперник ЦСКА, който ще посрещне новата година на върха с точка преднина пред шампионите.

Въпреки че не се стигна до попадение, дербито предложи множество интересни ситуации.

Реферът Станислав Тодоров първо отсъди дузпа за шампионите четвърт час преди почивката, след което зачете гол на "сините" в 63-тата минута. В двата случая съдията бе викнат да гледа ВАР и отмени и двете свои решения.

В 32-ата минута капитанът на "орлите" се откъсна на контраатака сам срещу Андреев. Крилото се забави и подаде лошо на Тиаго, който се подхлъзна и от легнало положение с гръб към вратата подаде към Рик, който стреля пред шпагата на Каап, а пред голлинията Кордоба изби. Рикоширалото кълбо се отби във вдигната ръка на нидерландеца. Тодоров посочи бялата точка, но после отмени решението си.

Защитник на Лудогорец изби в 60-ата минута удар на Миланов, а 120 секунди по-късно топката спря в мрежата на Падт след рикошет. Миланов стреля от 20-ина метра, кълбото рикошира в Роналдо и прехвърли Падт. Попадението беше зачетено, но Георги Кабаков отново извика Станислав Тодоров, който гледа повторение и реши да отменени попадението за нарушение на Миланов при опита да се освободи от Нареси.

Така резултатът остана 0:0 и Лудогорец ще зимува втори с 43 точки, а Левски - шести с 30. Лидерът ЦСКА има 44 след 18 изиграни кръга.