Левски си гарантира бараж за Европа след обрат срещу Черно море на "Герена"

Левски си гарантира бараж за Европа след обрат срещу Черно море на "Герена" Снимка: start-photo.bg

Левски си гарантира поне участие на бараж за Лигата на конференциите. "Сините" записаха трудна победа срещу Черно море с 2:1 на "Герена" след обрат.

Рикардиньо се превърна в герой за домакините, отбелязвайки и двата гола за Левски. Но те дойдоха, след като "сините" вече губеха с 0:1.

Домакините изоставаха в резултата още в 12-ата минута. Димов отне една топка след грешка на Филип Кръстев около наказателното поле. Виктор Попов успя да намери Машадо в наказателното поле, който пусна кълбото по диагонала във вратата на Андреев.

Само пет минути по-късно обаче Левски изравни. Уелтън проби добре отляво, сви топката към Рикардиньо, който от малкото наказателно поле вкара първия от двата си гола тази вечер.

В добавеното време на първото полувреме домакините бяха близо до втори гол, но удар на Ивелин Попов бе изваден от гол линията от вратаря Дюлгеров.

През втората част "моряците" бяха по-активният отбор на терена, но направиха няколко пропуска пред вратата на Андреев. Неочаквано, Левски, не Черно море, стигна до втори гол.

В герой за "сините" отново се превърна Рикардиньо. Дюлгеров не излезе добре на една висока топка, не успя да я изчисти и бразилецът с глава наказа стража на "моряците".

В добавеното време на мача Андреев спаси победата за Левски. Капитанът на "сините" отрази мощен шут от Атанас Илиев от пряк свободен удар в близост до наказателното поле, за да съхрани трите точки.

С победата Левски събра 61 точки на четвъртата позиция - колкото има и третият ЦСКА 1948, но той е с по-добри показатели и мач по-малко. Черно море остава пети с 54 т. и в последните си два мача няма шанс да настигне "сините" и 48.