Левски спаси сезона и ще играе в Европа

Левски спаси сезона и ще играе в Европа Снимка: start-photo.bg

Левски победи Арда с 2:0 и се превърна в последния български евроучастник за следващия сезон.

Два гола на Уелтън донесоха успеха на "сините", които си спечелиха участие в квалификациите за третия по сила европейски клубен турнир - Лигата на конференциите.

Така Левски се присъединява към шампиона Лудогорец, ЦСКА и ЦСКА 1948 към отборите, които ще ни представляват в Европа. Разградчани ще играят в пресявките на Шампионската лига, докато останалите три тима ще трябва да играят предварителни кръгове в Лигата на конференциите.

Тимът на Елин Топузаков бе по-добрият отбор по време на целия двубой, игран на "Герена". Домакините натиснаха още от началото и нанесоха първи удар към вратата още в 10-ата минута. Уелтън стреля от границата на наказателното поле, Господинов спаси, след което отблизо Рикардиньо не успя да добави, пращайки топката в ръцете на вратаря на гостите.

Секунди по-късно Уелтън отново намери пространство за изстрел, но отново не успя да затрудни Господинов.

След точно половин час игра дойде и първият шанс за гол на Арда. Светослав Ковачев засече една топка от въздуха и прати мощно воле към вратата на "сините", но уцели Пламен Андреев.

Така дойде 36-ата минута. В нея Уелтън бе изведен по прекрасен начин с диагонален пас от Андриан Краев. Бразилецът влезе в наказателното поле, не бе затворен добре и с удар по диагонала откри резултата.

Малко преди да изтече час игра Уелтън вкара и втория си гол в срещата. След нова контра на Левски топката стигна до Асен Митков. Той центрира в наказателното поле, Уелтън отново не бе добре пазен и с глава оформи крайното 2:0.