Левски стигна до геройски "хикс" в Кърджали

Левски стигна до геройски "хикс" в Кърджали Снимка: Lap.bg

Левски спечели първа точка за новия сезон, завършвайки 1:1 при гостуването си на Арда на стадиона в Кърджали.

Дълго време "сините" играха с човек по-малко, но в крайна сметка се пребориха за "хикса".

Иван Коконов беше точен в 8-ата минута. Паулиньо изравни в 48-ата минута. В 53-тата минута Ивайло Найденов бе изгонен за втори жълт картон.

Мачът беше първи за Арда на собствения му стадион след влизането в Първа лига, като през миналата година тимът домакинстваше в Пловдив.

Домакините отправиха близо 20 удара към вратата на Николай Михайлов и можеха да спечелят, но съперниците взеха по точка.

В 8-ата минута Арда излезе напред в резултата.

Делев се възползва от лошо избита топка на Старокин и изведе Коконов, който прати топката в мрежата на Михайлов, след като беше изпуснат от Найденов. До края на полувремето Арда не остави никакви шансове на именития си съперник и като по чудо не вкара втори гол.

Втората част започна отлично за столичани, които в 48-ата минута отбелязаха първото си попадение за сезона. Негов автор беше Паулиньо, който технично прати коженото кълбо в мрежата след подаване на Робърта. Това бе гол №20 за бразилеца от 85 мача с екипа на 26-кратните шампиони.

Пет минути по-късно обаче Найденов получи втори жълт картон и съответно червен. Така Левски остана с човек по-малко, но удържа равенството, като принос за това има и вратарят Ники Михайлов.

Трябва да се отчете и едно положение на Найджъл Робърта, който само срещу вратаря Васил Симеонов не успя да го преодолее.