Левски триумфира в дербито с два светкавични гола, първа загуба за ЦСКА

Левски триумфира в дербито с два светкавични гола, първа загуба за ЦСКА Снимка: Startphoto.bg

Левски удари ЦСКА с 2:0 в дербито между "сини" и "червени" от 11-тия кръг на efbet Лига.

Два късни гола в разстояние на 4 минути решиха напрегнатия двубой, в който зрителите видяха също отменен автогол и червен картон след ключови намеси на ВАР.

Отборът на Станимир Стоилов започна много агресивно мача и взе инициативата.

"Сините" не даваха на ЦСКА да диша и създадоха няколко опасни атаки, а в 10-ата минута Роналдо не успя да преодолее Бусато от чиста позиция.

В повечето случаи обаче символичните домакини се проваляха при последния пас и не успяваха да нанесат удар.

В 17-ата минута при една контраатака на "армейците" се стигна до нелеп автогол. Хосе Кордоба опита да избие пред голлинията след удара на Лазар Туфегджич, но уцели вратаря Пламен Андреев и топката влезе във вратата.

Радостта в лагера на ЦСКА обаче не продължи дълго - ВАР правилно отмени гола за засада на Туфегджич при подаването към него.

Левски запази териториалното си предимство, но чисто положение отново създаде ЦСКА - Джонатан Линдсет отправи страхотен удар от воле, който срещна гредата.

Постепенно играчите на Саша Илич започнаха да се чувстват по-комфортно на терена и изравниха играта.

Снимка: Startphoto.bg

През втората част качеството на мача спадна, но Левски нанесе удара си в заключителната фаза от двубоя, докато ЦСКА тотално разочарова след почивката.

В 78-ата минута Илиян Стефанов откри резултата на празна врата след пълно недоразумение в "червената" отбрана. Юрген Матей и Брадли де Нойер не се разбраха и след карамбол изведоха Стефанов на позиция, от която той нямаше как да сбърка.

Така голмайсторът отново наказа ЦСКА след победния си гол във финала за Купата на България преди няколко месеца.

В 82-рата минута Левски контраатакува след лошо отиграване на Мено Кох. Роналдо се измъкна отдясно и пусна прострелно към Уелтон, който завърши в далечния ъгъл за 2:0.

В 90-ата минута ВАР отново се включи в мача и Иван Турицов получи червен картон за удар с лакът в лицето на Уелтон. Първоначално Драгомир Драганов извади само жълт картон, но след като прегледа ситуацията промени решението си и изгони национала.

За ЦСКА това беше първа загуба в първенството след актив от 7 победи и едно равенство в първите 8 мача.

Левски пък се върна към победите след поражението от Локо София и прекрати черна серия срещу "армейците" в българския елит - в 10 поредни шампионатни двубоя "сините" нямаха успех срещу големия съперник.