Левски започна зле, но най-после победи и очаква Лудогорец

Левски започна зле, но най-после победи и очаква Лудогорец Снимка: Startphoto.bg

Левски си спомни какво е победа и се класира за осминафиналите в Купата на България след категорично 4:1 над Вихрен в Сандански.

Макар че допуснаха ранен гол, "сините" си свършиха работата срещу третодивизионния съперник и по този начин постигнаха първи успех в последните си 8 мача.

Още в 7-ата минута добре познатият от миналото Митко Удоджи откри резултата за Вихрен с глава след ъглов удар.

В 24-тата минута обаче Роналдо изравни, а малко по-късно Андриан Краев направи обрата пълен.

Още преди почивката Левски удари и греда, а домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Удоджи.

През втората част гредата още веднъж спаси Вихрен, но после Уелтън проби от флагчето за корнера и стреля неспасяемо за 3:1.

Интригата съвсем приключи, когато Георги Миланов отбеляза дузпа, отсъдена за игра с ръка.

Така тимът на Станимир Стоилов стартира успешно защитата на трофея, но следващата стъпка ще е несравнимо по-трудна.

В осминафиналната фаза Левски гостува на шампиона Лудогорец.