Лудогорец отново оглави класирането с осмата си победа

Лудогорец отново оглави класирането с осмата си победа Снимка: start-photo.bg

Лудогорец се върна на върха в класирането след безпроблемна победа над Ботев Враца с 2:0.

Шампионите бяха гости на собствения си стадион под проливния дъжд в Разград заради невъзможността на Ботев да домакинства във Враца.

Успехът е под №8 за Лудогорец в първите девет кръга от началото на сезона.

И двата гола за победата на символичните гости паднаха през първата част. Ивайло Чочев в 32-рата и Рик Джонатан в 39-ата минута донесоха успеха за разградчани.

Двубоят бе дебют за новия треньор на "орлите" Игор Йовичевич, който бе назначен начело на тима след загубата от Славия Прага в първия мач от Лига Европа.

С победата Лудогорец събра 25 точки - колкото има и Левски, но разградчани са с по-добри показатели в директните двубои и с мач по-малко. Малко по-рано днес "сините" надделяха трудно с 2:1 над Арда на "Герена". Врачани са 14-и със седем пункта.