Лудогорец покори "Герена". Бразилец герой за шампионите

Лудогорец покори "Герена". Бразилец герой за шампионите Снимка: start-photo.bg

Лудогорец си тръгна с трите точки от "Герена" след минимална победа с 1:0. В герой за гостите се превърна Руан Крус, чийто гол в 25-ата минута бе достатъчен за успеха.

Крус бе изведен по перфектен начин от Якуб Пьотровски и с мощен шут в близкия ъгъл изненада Пламен Андреев.

Преди това "сините" контролираха играта, но Лудогорец успя да удари при първата си по-сериозна ситуация пред противниковата врата.

След почивката "сините" опитаха да стигнат до изравнително попадение, но ударите им рядко намираха очертанията на вратата на Пат.

В 59-ата минута Рикардиньо бе най-близо до попадение за Левски, но ударът му, след като засече центриране на Ел Джемили, срещна страничната греда.

Крус можеше да вкара и втори гол за тима на Ивайло Петев в средата на втората част. След грешка в изнасянето на топката бразилецът преодоля Андреев, но Кордоба подсигури вратаря си и изчисти от пред гол линията.

С победата шампионите събраха 20 точки на шестата позиция. Левски остава четвърти с 22, но има и мач повече от "зелените".