Лудогорец потрепери и се размина с голям срам

Лудогорец потрепери и се размина с голям срам Снимка: Lap.bg

С доста трудности Лудогорец се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига след загуба с 1:2 в реванша срещу Шамрок Роувърс.

В Дъблин българският шампион се размина с голям срам и малко преди края изоставаше с 0:2, след като беше спечелил с 3:0 първия мач. Разградчани трябваше да играят и с човек по-малко почти цяло второ полувреме, но все пак не допуснаха сензация и продължават по пътя към най-голямата си цел.

Първото полувреме беше доста тежко за Лудогорец, който трябваше да се справя с натиска на мотивираните домакини.

В 8-ата минута Шамрок създаде кризисна ситуация пред Серджио Падт, но пропусна.

В 21-вата минута Аарън Грийн откри резултата с добавка след спасяване на Падт и Шамрок поведе. До почивката ирландците продължиха да контролират мача и да държат българския шампион под напрежение.

Треньорът Анте Шимунджа нямаше как да е доволен от играта на Лудогорец и още на почивката извърши две смени.

Много скоро обаче неволите на гостите продължиха и в 51-вата минута Мануел Шоу беше изгонен с втори жълт картон за глупаво посягане в центъра на терена.

С 10 души Лудогорец стигна до най-чистото си положение до момента, което Алекс Сантана не успя да реализира.

Двубоят започна да се превръща в кошмар в 87-ата минута, когато Емаху отблизо покачи на 2:0 за Шамрок.

Домакините се хвърлиха напред, за да вкарат мача в продължения, но тогава Лудогорец нанесе удара си - Каули Оливейра реализира със страхотен удар по диагонала спасителния гол и интригата приключи.

В следващия кръг "орлите" ще срещнат хърватския гранд Динамо Загреб.