Лудогорец съсипа трагичен ЦСКА и грабна Суперкупата на България

Лудогорец съсипа трагичен ЦСКА и грабна Суперкупата на България Снимка: Lap.bg

Лудогорец разби ЦСКА с 4:0 на националния стадион "Васил Левски" и спечели Суперкупата на България.

Шампионите дадоха сериозна заявка в началото на новия сезон с трофей и категоричен успех над прекия конкурент, докато "червените" разочароваха няколкото хиляди свои привърженици на стадиона.

Още в 14-тата минута Игор Пластун откри за Лудогорец с глава след ъглов удар, но ВАР се намеси и в крайна сметка попадението беше спорно отменено заради извършено нарушение на Пластун.

Това обаче не спря устрема на разградчани и в 29-ата минута Десподов центрира елегантно, а Сантана с глава изведе тима си напред.

В края на полувремето Лудогорец удвои чрез Доминик Янков след нова бърза атака.

В началото на втората част Сотириу покачи на 3:0 след грешка на Бусато, който вместо да улови една топка в пеналта направи безумен гаф и за нападателя остана просто да реализира на празната врата.

Оттам нататък мачът просто се доиграваше, но Лудогорец стигна до още един гол - този път голмайстор беше Мавис Чибота, а бившият играч на "армейците" Кирил Десподов записа още една асистенция.

За цял мач пък ЦСКА не създаде нищо в предни позиции, а в добавеното време Георги Йомов беше изгонен с втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко.

Това е пета Суперкупа на България във витрината на Лудогорец.