Лудогорец се класира за полуфиналите за Купата на България

Лудогорец се класира за полуфиналите за Купата на България Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България след домакински успех над Спартак Варна с 2:1. Шапионите първи допуснаха гол във вратата си, но съумяха да се доберат до обрат.

В 26-ата минута хората на Димитър Димитров-Херо шокираха разградчани. Родни Антуи напредна отляво, пусна пас към нахлуващия Александър Белоусев. Последва докосване от страна на Нонато, което помогна на молдовския футболист на Спартак, и лоша ориентировка на Франко Русо, за да дойде головият изстрел за 1:0 за гостите.

"Зелените" отговориха с голям пропуск на Тодор Неделев. Бившата звезда на Ботев Пд имаше възможност да шутира на 12 метра фронтално срещу рамката на Иван Дичевски. Топката обаче профуча покрай лявата греда и излезе в аут. В 38-ата Кайо получи красив пас от Якуб Пьотровски и с чудесен удар със завъртане изравни. Това беше първо попадение за бразилското крило с фланелката на "орлите".

В 76-ата минута резервата Мануел Шоу реши мача. Полузащитникът на Лудогорец порази мрежата с великолепен удар в далечния ъгъл, дошъл от зоната пред наказателното поле.