Лудогорец взе дербито на "Армията" и изпревари ЦСКА

Лудогорец взе дербито на "Армията" и изпревари ЦСКА Снимка: start-photo.bg

Лудогорец победи ЦСКА на препълнения, поне в домакинските сектори, "Българска армия" с минималното 1:0 в дерби с много нерви и спирания на играта и много малко футбол.

Единственото попадение в срещата отбеляза Игор Тиаго в 68-ата минута и отново се превърна в герой за шампионите.

ЦСКА имаше шанс да удари първи. В средата на полувремето в рамките на секунди, първо, Дюкенс Назон не успя да нанесе добър удар от малък ъгъл, след което, Брайън Морено излезе сам срещу вратаря, успя да го прехвърли, но прати топката на сантиметри покрай дясната греда.

В началото на второто полувреме играта бе спряна за кратко заради множеството запалени факли и димки по трибуните, а малко по-късно съдията Георги Кабаков прибра футболистите за 15 минути заради хвърлени предмети по терена.

Веднага след подновяването на играта Лудогроец вкара. В 68-ата минута лед центриране на Кирил Десподов от корнер Игор Тиаго бе изпуснат на задна греда и отблизо се разписа с поредния си важен гол през пролетния дял на шампионата.

Снимка: start-photo.bg

Пет по-късно Гарсес получи прекрасен шанс да изравни. Бразилецът получи топката на отлична позиция, но стреляйки от точката за изпълнение на дузпа не успя да нанесе добър удар и стреля слабо в тялото на Пат.

В оставащото време плюс добавените над девет минути ЦСКА не успя да стигне до нова опасност пред вратата на противника и трябваше да се примири със загубата.

В последната минута от продължението и Бусато влезе в противниковото наказателно поле при един корнер. След него се стигна до удар към вратата на Пат, но той отново бе слаб и не затрудни вратаря на Лудогорец по никакъв начин.

Така ЛУдогорец отново пое водачеството в класирането с 68 точки, изпреварвайки с една ЦСКА.