Лудогорец взе своето срещу Локо Пд, Десподов с нов силен мач

Лудогорец взе своето срещу Локо Пд, Десподов с нов силен мач Снимка: Lap.bg

Кирил Десподов продължи със страхотното си представяне от началото на сезона и допринесе сериозно за победата на Лудогорец с 3:1 в гостуването на Локомотив Пловдив в първия кръг от новия сезон в родния ни шампионат.

Десподов се появи като резерва в средата на втората част и секунди по-късно порази вратата на Илко Пиргов.

Лудогорец доминираше в по-голямата част от мача, но успя да открие резултата едва в края на първата част. Сисиньо изведе добре Текпетей отдясно, той напредна към аут линията, след което центрира назад към границата на малкото наказателното поле, където Елвис Ману отблизо даде аванс на гостите.

В началото на втората част "смърфовете" поизравниха играта и създадоха няколко положения пред противниковата врата. Резултатът не закъсня и в 67-ата лидерът на Локо Димитър Илиев изравни. Капитанът на домакините се възползва от една сгрешена топка и със страхотен удар от около 25 метра препарира Серджио Падт.

Кирил Десподов покачи на 2:1 в 76-ата. Българското крило бе изведено добре с пас наляво от Вандерсон, Десподов овладя в наказателното поле и с хубав удар по диагонала донесе трите точки за Лудогорец.

Двата отбора удариха и по една греда - "зелените" през първата част, а Локо през втората. В добавеното време домакините можеха да изравнят, когато Конър Руан пусна топката покрай вратаря на Лудогорец, но защитник притича там и я изби точно от гол линията.

Точка на спора сложи Бърнард Текпетей дълбоко в добавеното време, оформяйки крайното 3:1.