Лудогорец загря за Мидтиланд със сладка победа на "Тича"

Лудогорец загря за Мидтиланд със сладка победа на "Тича" Снимка: Lap.bg

Шампионът Лудогорец победи Черно море с 4:1 при гостуването си във Варна от третия кръг на първенството.

След няколко дни на разградчани им предстои двубой в Шампионската лига срещу Мидтиланд, но въпреки това наставникът Павел Върба заложи на основния си състав и това се оказа добър ход на негостроприемния терен на "Тича".

Резултатът бе открит от гостите в петата минута на срещата. Доминик Янков получи топката в наказателното поле и след като се освободи от трима души центрира отлично към Алекс Сантана, който с глава реализира.

В 25-ата обаче домакините изравниха. Родриго успя да задържи топката по десния фланг и центрира към наказателното поле. Там Курьор изпревари Сисиньо и също с глава вкара за 1:1.

Малко преди края на първата част Лудогорец отново излезе напред. Гостите откарднаха топката по левия фланг и Недялков напредна към наказателното поле, след което намери по отличен начин Кешерю, който пък технично преодоля Дюлгеров.

В 73-ата минута резултатът вече бе 3:1 в полза на гостите. След една изритана напред топка Каули притисна Даниел Димов, който в опита си да изчисти всъщност изведе резервата Жоржиньо на чиста позиция, който хладнокръвно вкара за 1:3, а крайния резултат оформи Ихинио три минути преди края на редовното време.

Лудогорец приема Мидтиланд в Разград в сряда, 26 август.